KAMPUS UEK

Drukuj

Dużą zaletą Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie jest jego Kampus i jego lokalizacja. Prawie wszystkie budynki Uczelni znajdują się w jednym miejscu. Do tego Uczelnia jest zlokalizowana w pobliżu Dworca Głównego oraz Ronda Mogilskiego, a co za tym idzie, komunikacja i poruszanie się na terenie Kampusu oraz w pobliżu jest ułatwione. Jest to w szczególności ważne dla osób z niepełnosprawnością ruchu lub wzroku.

 

By każdy z budynków Uczelni był w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, BON UEK we współpracy z Działem Inwestycji i Działem Technicznym UEK prowadzi działania na rzecz likwidacji barier architektonicznych na kampusie UEK. Efektem tych starań są windy, specjalne podnośniki, podjazdy, przystosowane toalety, a także zniwelowane krawężniki, kostka integracyjna czy nawet tabliczki opisujące sale w alfabecie Braille`a.


W akademiku Merkury cztery miejsca dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu.


Proces dostosowywania Uczelni jest zarówno kapitało- jak i czasochłonny. Stąd też na Kampusie jest kilka miejsc
w pełni niedostosowanych. Ten stan rzeczy cały czas się zmienia i poprawia.


Poniżej znajduje się plan kampusu UEK z zaznaczonymi wejściami dla osób poruszających się przy pomocy wózka (przeważnie są to główne wejścia do budynków) oraz miejscami parkingowymi.


Więcej szczegółów o Kampusie UEK można znaleźć na stronie głównej UEK: http://nowa.uek.krakow.pl/pl/uczelnia/o-uniwersytecie/kampus.html

Galeria

Plan kampusu UEK

Mapa Kampusu UEK

Mapa Kampusu UEK