OBOZY

Drukuj

Studenci naszej Uczelni mogą obecnie uczestniczyć w trzech obozach. Każdy z nich był  świetną okazją aby bardzo miło i pożytecznie spędzić czas.

 

Kalendarz obozów przedstawia się następująco:

 

1) Obóz językowo-sportowy w Żywcu organizowany przez BON PK i BON UPJPII - lipiec.
Więcej informacji na stronie BON PK i BON UPJPII
Relacja z I obozu (2010) tutaj.


2) Obóz integracyjno-szkoleniowy organizowany przez BON AGH - sierpień.
Więcej informacji na stronie BON AGH
Link do galerii z obozu 2011 tutaj.

 

3) Obóz szkoleniowo-adaptacyjny dla studentów I roku organizowany przez BON UEK - październik/listopad.
Więcej informacji poniżej.

 

O wszystkich obozach, terminach zgłoszeń i wymaganych dokumentach będziemy też informować na bieżąco.

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Obóz szkoleniowo-adaptacyjny dla studentów I roku

 

BON UEK od kilku już lat organizuje wyjazdy szkoleniowo - adaptacyjne dla studentów I roku. Celem wyjazdu jest pomoc pierwszoroczniakom w adaptacji na Uczelni. W czasie kilkudniowej imprezy studenci mają zapewniony nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i właściwą opiekę (np. indywidualnego asystenta czy tłumacza języka migowego). Zawsze pierwszego dnia odbywa się wieczór zapoznawczy, który pozwala poznać siebie nawzajem. Dalsze relacje interpersonalne tworzą i rozwijają się w czasie wielu atrakcji, które co roku czekają uczestników wyjazdu. To naprawdę świetna okazja aby nawiązać cenne przyjaźnie.

 

Ponadto każdy wyjazd łączy się ze szkoleniami i prezentacjami, których celem jest uświadomienie „świeżakom" ich praw i możliwości jakie stwarzają im studia na UEK.

 

Pierwszeństwo mają przede wszystkim niepełnosprawni studenci I roku naszej Uczelni. Niemniej jednak w praktyce w wyjeździe zawsze biorą także udział starsi studenci niepełnosprawni UEK oraz studenci pozostałych krakowskich uczelni wyższych, posiadający ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Stwarza to jeszcze większą szansę poznania środowiska akademickiego, nawiązania przyjaźni i znalezienia  bratnich dusz.

 

Obecnie co roku obóz odbywa się w ośrodku Orle Gniazdo w Szczyrku.

W roku 2012 roku obóz odbył się w Żywcu, w roku 2011 wybraliśmy się do Szczyrku, w 2010 do Wysowej-Zdrój, zaś w roku 2008 celem wyjazdu było Zakopane. W roku 2009 wyjątkowo obóz nie odbył się.

 

 

Poza obozem integracyjno-adaptacyjnym organizowanymi przez BON UEK, studenci naszej Uczelni mogą także brać udział w obozie językowo-sporotwym organizowanym przez BON UPJPII i BON PK oraz obozie wakacyjnym odbywającym się nad morzem i organizowanym przez BON AGH. Obie imprezy odbywają się w okresie wakacyjnym i są naprawdę atrakcyjne.

 

Informacje nt wszystkich obozów są rozsyłane mailowo a także zamieszczane na naszej stronie internetowej, gdy tylko zostaną uruchomione zapisy. Zawsze można także skontaktować się z nami bezpośrednio w celu uzyskania informacji.

 

Zachęcamy do uczestnictwa!


Artykuły

Obóz adaptacyjno-integracyjny 2012 w Żywcu - pełna relacja

06 Listopad 2012

Marcin, który lubi Pana Żabę!

... a także Kamil, który lubi spać, Sabina, która lubi głaskać swoje koty czy też Witek, który lubi myć naczynia (dokładnie tak myć naczynia! :) ). Ci oraz wielu innych studentów z pięciu krakowskich uczelni wyższych wybrało się do Żywca na kolejny obóz adaptacyjny.


Więcej o Obóz adaptacyjno-integracyjny 2012 w Żywcu - pełna relacja

Obóz adaptacyjno-integracyjny 2011 w Szczyrku - pełna relacja

29 Listopad 2011

W długi listopadowy weekend odbył się kolejny już obóz integracyjno-adaptacyjny dla niepełnosprawnych studentów I roku. Tym razem miejscem imprezy był malowniczo położony w Beskidzie Żywieckim Szczyrk. Nastroje jak również i pogoda dopisały i tym samym uczestnicy spędzili wspólnie naprawdę niezapomniany weekend.

Więcej o Obóz adaptacyjno-integracyjny 2011 w Szczyrku - pełna relacja

Galerie