"Aktywni, kompetentni, zatrudnieni - program kompleksowego wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. II edycja"

Drukuj

Fundacja Sustinae rozpoczyna realizację projektu współfinansowanego ze środków PFRON - "Aktywni, kompetentni, zatrudnieni - program kompleksowego wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. II edycja".
Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych pozostających bez zatrudnienia, w tym m.in. niepełnosprawnych absolwentów szkół średnich i wyższych - w chwili obecnej wchodzących na rynek pracy.Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych z województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W ramach projektu przewidziano zastosowanie zintegrowanych działań, na które składa się cykl warsztatów z umiejętności psychologicznych i społecznych oraz kursów zawodowych. Uczestnicy otrzymają również wsparcie doradców zawodowych, pośredników pracy, będą mieli możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów (prawników, psychologów) oraz wezmą udział w płatnych stażach zawodowych.

 

W trakcie trwania projektu Fundacja Sustinae będzie w stałym kontakcie z pracodawcami i organizatorami staży, co pozwoli na promocję Uczestników projektu, jako wartościowych pracowników, a w rezultacie doprowadzi do ich zatrudnienia.

 

Więcej szczegółów na temat projektu i prowadzonej obecnie rekrutacji znaleźć można na stronie internetowej Fundacji Sustinae:

http://fundacjasustinae.org/category/aktywni/


Informacja do pobrania także tutaj.

Powrót do: AKTUALNOŚCI