Studenci z innymi trudnościami zdrowotnymi - Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UEK

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Studenci z innymi trudnościami zdrowotnymi

Wsparcie edukacyjne studentów ze szczególnymi potrzebami w tym osób z niepełnosprawnościami realizowane jest na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie od 2008 roku. Wykorzystując dostosowanie procesu kształcenia do indywidualnych potrzeb i możliwości studentów stwarzamy możliwość wyrównywania szans edukacyjnych wynikających ze specyfiki stanu zdrowia. Adaptacja procesu kształcenia to wszelkie zmiany w toku studiów, które umożliwiają studentom na równych prawach pełne uczestnictwo w zajęciach oraz w życiu akademickim bez naruszania standardów i wymagań merytorycznych środowiska akademickiego. Wszelkie adaptacje muszą być zatem przygotowane tak, aby zagwarantowane zostało zachowanie kluczowych elementów procesu realizacji programu studiów. Są one konsultowane z odpowiednim specjalistą podczas wizyty w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami, a ich realizacja jest możliwa po przedłożeniu odpowiedniej dokumentacji i na wniosek studenta/doktoranta zgodnie z obowiązującym Zarządzeniem Rektora.

Wymagane dokumenty

  • Kwestionariusz osobowy (do pobrania poniżej),
  • Orzeczenie o niepełnosprawności lub dokument równoważny, lub Zaświadczenie / dokumentacja lekarska.

 

Osoby posiadające inne problemy zdrowotne utrudniające studiowanie, tak że osoby, u których nagła choroba lub wypadek skutkują czasową niezdolnością do pełnego uczestnictwa w zajęciach, zapraszamy do kontaktu z pracownikami Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Podczas konsultacji ze specjalistami będzie możliwość opracowania adaptacji zajęć/egzaminów, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia i specyfiki studiowanego kierunku.
Szczegóły dotyczące form kontaktu ze specjalistami Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami znajdują się w zakładce Kontakt.

Banery/Logo

Logo Fundusze Europejskie
Logo RP
Logo UEK
Logo Unia Europejska