KDI - informacje ogólne

Drukuj

Krakowskie Dni Integracji są imprezą cykliczną odbywającą się od kilku lat. Ich pomysłodawcą jest nasza koleżanka i jednocześnie pracowniczka Biura - Marzena Dudek. Pierwsza edycja imprezy odbyła się kwietniu 2008 roku. Wyjątkowo w roku 2010 została przeniesiona na październik z uwagi na tragiczne wydarzenia pod Smoleńskiem.


Głównym celem imprezy jest wspólna integracja oraz zwiększenie świadomości środowisk akademickich na temat zagadnień związanych z niepełnosprawnością.


Przy organizacji KDI współpracuje obecnie sześć krakowskich uczelni wyższych (które podpisały Porozumienie z dn. 27 października 2010) reprezentowanych przez Biura ds. ON. Wśród nich są: UJ, AGH, PK, UP, UPJPII oraz nasza Uczelnia, która jest głównym gospodarzem wydarzenia, zaś jego głównym organizatorem jest właśnie BON UEK.


Z każdym rokiem KDI nabierają większego rozmachu. Przykładowo odczas edycji w roku 2011 główną atrakcją był koncert Moniki Kuszyńskiej - byłej wokalistki zespołu Various Manx. Wśród stałych już punktów imprezy należy wymienić:

  • Wręczenie nagród „Integralia" zarówno osobom jak i organizacjom najbardziej zasłużonym w pomocy osobom niepełnosprawnym,
  • Gry i zabawy w pawilonie sportowym naszej uczelni (taniec integracyjny, pokaz tańca na wózkach, tradycyjna sztafeta, w której udział biorą drużyny reprezentujące poszczególne uczelnie),
  • Wykłady i panele dyskusyjne związane z tematyką niepełnosprawności.

Każe KDI to jednak nowe atrakcje, z których część później staje się nieodzownym elementem całej imprezy. Tak się stało mi.in. zmaganiami sportowymi na AGH, w ramach których główną atrakcją był turniej koszykówki na wózkach, czy także konkurs fotograficzny, którego organizatorem i pomysłodawcą był ZSN UEK.


Szczegółowa relacja z V KDI (rok 2012) kliknij tutaj.


PLAN V KRAKOWSKICH DNI INTEGRACJI 2012 - KLIKNIJ TUTAJ.

 

POWRÓT