16 kwietnia

Drukuj

Łapka 1

 

 

 

WYDARZENIA W DNIU 16 KWIETNIA

 

 

 

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, kampus UEK, Biblioteka Główna, hall, I piętro

  • 10.00    Otwarcie VI Krakowskich Dni Integracji połączone z wystawą 10 lat działalności na rzecz studentów niepełnosprawnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27 i Rakowicka 16
Warsztaty: Zobacz niepełnosprawność ( zapisy: bon@uek.krakow.pl )

  • 09.35-10.15   Zobacz przestrzeń: Projektowanie przyjazne (sala 201GP, pawilon A; sala komputerowa, ul. Rakowicka 27, kampus UEK)
  • 11.20-13.00   Zobacz dźwięk: Głusi i niedosłyczący (sala 11, ul. Rakowicka 16)
  • 14.50-16.25   Zobacz obraz: Niepełnosprawność wzroku (sala 251, pawilon B, ul. Rakowicka 27, kampus UEK

Podczas warsztatu uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę o niepełnosprawności, w szczególności niepełnosprawności wzroku. Dzięki szkoleniu, dyskusji, prezentacji filmów edukacyjnych oraz zadaniach uczestnicy zapoznają się z zasadami pomocy osobom niewidomym lub niedowidzącym. Ponadto dowiedzą się jak osoba z niepełnosprawnością wzroku funkcjonuje oraz z jakimi problemami zmaga się na co dzień. Okaże się czy niepełnosprawność wzroku tak bardzo ogranicza, czy wręcz przeciwnie?

Warsztaty są prowadzone podczas przedmiotu Europa jako wspólnota kulturowa. Z uwagi na fakt, że w Europie jest ok 16% osób z niepełnosprawnością, jest to wystarczający powód to tego, by każdy z nas miał choć podstawową wiedzę na ten temat.

  • 16.30-18.05   Zobacz inne oblicze: Niepełnosprawność psychiczna: od patologii do faktu społecznego, prowadzący: dr Hubert Kaszyński (sala 11, ul. Rakowicka 16)

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty Zobacz ... odbywające się na UEK do pobrania tutaj.

 

 

POWRÓT