KDI - informacje ogólne

Drukuj

 

Krakowskie Dni Integracji są imprezą cykliczną odbywającą się od kilku lat. Ich pomysłodawcą jest nasza koleżanka i jednocześnie pracowniczka Biura - Marzena Dudek. Pierwsza edycja imprezy odbyła się kwietniu 2008 roku. Wyjątkowo w roku 2010 została przeniesiona na październik z uwagi na tragiczne wydarzenia pod Smoleńskiem.


Głównym celem imprezy jest wspólna integracja oraz zwiększenie świadomości środowisk akademickich na temat zagadnień związanych z niepełnosprawnością.


Przy organizacji KDI współpracuje obecnie jeszcze sześć krakowskich uczelni wyższych (które podpisały Porozumienie z dn. 27 października 2010) reprezentowanych przez Biura ds. ON. Wśród nich są: UJ, AGH, PK, UP, UPJPII oraz nasza Uczelnia, która jest głównym gospodarzem wydarzenia, zaś jego głównym organizatorem jest właśnie BON UEK. Miło jest nam poinfromować, iż podczas tegorocznych KDI do porozumienia przystąpi także Uniwersytet Rolniczy. Wierzymy więc, że wydarzenia przyszłorocznych IX KDI będzą się odbywać już także w murach tej uczelni.


Z każdym rokiem KDI nabierają większego rozmachu. Przykładowo odczas edycji w roku 2011 główną atrakcją był koncert Moniki Kuszyńskiej - byłej wokalistki zespołu Various Manx. Wśród stałych już punktów imprezy należy wymienić:

  • Wręczenie nagród „Integralia" zarówno osobom jak i organizacjom najbardziej zasłużonym w pomocy osobom niepełnosprawnym,
  • Wydarzenia o charakterze rekreacyjny i sportowym odbywające się w ramach Dnia Sportu (taniec integracyjny, pokaz tańca na wózkach, tradycyjna sztafeta, w której udział biorą drużyny reprezentujące poszczególne uczelnie),
  • Konferencje, debaty, czy panele dyskusyjne związane z tematyką niepełnosprawności,
  • Liczne warsztaty i szkolenia, a wśrod nich cykl szkoleń Zobacz niepełnosprawność.

Każde KDI to jednak nowe atrakcje, z których część później staje się nieodzownym elementem całej imprezy. Tak się stało mi.in. ze zmaganiami sportowymi zapoczątkowanymi na AGH, w ramach których główną atrakcją był turniej koszykówki na wózkach, czy także z konkursem fotograficznym, którego organizatorem i pomysłodawcą jest ZSN UEK. Przykładowo w tym roku, do grona wydarzeń KDI dołączy również Integracyjny Maraton Pływacki o Puchar Rektora UEK.


Szczegółowa relacja z V KDI (rok 2012) kliknij tutaj.

 

Szczegółowa relacja z VI KDI (rok 2013) kliknij tutaj.

 

Szczegółowa relacja z VII KDI (rok 2014) kliknij tutaj.


PLAN V KRAKOWSKICH DNI INTEGRACJI 2012 - KLIKNIJ TUTAJ.

 

PLAN VI KRAKOWSKICH DNI INTEGRACJI 2013 - KLIKNIJ TUTAJ.

 

PLAN VI KRAKOWSKICH DNI INTEGRACJI 2014 - KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

POWRÓT