6 kwietnia

Drukuj

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27

  • 10:00 – 12:00 Warsztaty Zobacz niepełnosprawność: Zobacz inne oblicze; Studenci z Zespołem Aspergera (budynek Księżówka, sala K5)

Wydarzenie odbywające się także w ramach III Tygodnia Pracy Socjalnej.

Moderacja: Maria Augustyniak (Międzyuczelniane Centrum Wsparcia Psychologicznego), Marek Świerad (Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UEK), Hubert Kaszyński (IS UJ)
Goście: Małgorzata Słomka, Ewa Rybska (Poradnia Psychologiczo-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie, ITiES)
Organizator: Międzyuczelniane Centrum Wsparcia Psychologicznego, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UEK
Współorganizatorzy: Instytut Terapii i Edukacji Społecznej - Stowarzyszenie

Opis wydarzenia:

Zapraszamy na spotkanie dotyczące zespołu Aspergera. Głównym punktem spotkania będzie wykład ekspertów, mający przybliżyć zagadnienie zespołu Aspergera studentom i pracownikom uczelni. Mamy nadzieję, że uda nam się również zaprosić wszystkich uczestników spotkania do rozmowy na temat sytuacji studentów z zespołem Aspergera na uczelni. W ostatnim czasie ta problematyka była żywo i szeroko dyskutowana w mediach, chcemy podjąć to zagadnienie i poddać je pogłębionej refleksji.
Spotkanie odbędzie się w ramach X Krakowskich Dni Integracji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na UEK od sześciu lat realizowany jest projekt szkoleniowy promujący zdrowie psychiczne wśród studentów i pracowników uczelni. Projekt ten, w którym do tej pory wzięło udział 625 osób, odwołuje się do znaczenia bezpośredniego kontaktu i nabywania wiedzy z pierwszej ręki dla rozwoju otwartych i rozumiejących postaw wobec studentów z doświadczeniem trudności emocjonalnych.


Zgłoszenia prosimy przesyłać do 31.03.2017 r.
Liczba miejsc jest ograniczona.

  • 11:20 – 12:00 Warsztaty Zobacz niepełnosprawność: Zobacz przestrzeń (Pawilon F, sala 416)

 

ZAPISY NA WYDARZENIA NA UEK

 

 

 

Uniwersytet Jagielloński, al. Mickiewicza 9a/410, DON UJ

  • 11:00 – 14:00 Odwaga pomaga  –  nie tylko studentom (sala 411)

Prowadzący: Dagmara Sendur

Opis: Warsztaty w zakresie praktycznych metod postępowania wobec studentów z problemami psychicznymi i adaptacyjnymi oraz kilka porad, jak dbać o dobrostan psychiczny członków społeczności akademickiej.

Limit miejsc: 10

Charekter wydarzenia: warsztaty dla pełnomocników i pracowników BON-ów

 

Rejestracja na warsztaty

 

  • 11:00 – 13:00 Warsztaty radzenia sobie ze stresem (sala 412)

Prowadzący: Katarzyna Zięba, Ewelina Marć

Opis: Tematyka zajęć jest odpowiedzią na potrzebę walki ze stresem, który stanowi dla studentów czynnik zaburzający ich zdrowie psychiczne i bywa przyczyną niepowodzeń edukacyjnych. Zauważa się, że wiele osób nie potrafi efektywnie działać w sytuacjach stresogennych. O ile stres pozytywny może motywować i pobudzać do pracy, to w zbyt dużym natężeniu działa destrukcyjnie na ludzką psychikę i powoduje niemożność racjonalnego podejmowania decyzji, spowalnia procesy myślowe, zaburza koncentrację i obniża jakość kontaktów społecznych. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, co wywołuje w nas codzienny stres, wymienią się związanymi z nim doświadczeniami oraz poznają praktyczne techniki radzenia sobie ze stresem.

Limit miejsc: 12

Charekter wydarzenia: warsztaty dla studentów

 

Rejestracja na warsztaty

 

  • 14:00 – 15:00 Spotkanie poetyckie z twórczością Pawła Kękusia (sala 412)

Opis: W czasie spotkania zaprezentowana zostanie twórczość Pawła Kękusia, poety oraz autora 10 tomików wierszy oraz książek dla dzieci.

 

 

 

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, ul. Franciszkańska 1

  • 13:00 17:00 Szkolenie Kreatywne: Social media: wizerunek 2.0 w nowych mediach

 

 

 

Akademia Górniczo-Hutnicza, ul. Piastowska 26a, hala sportowa SWFiS AGH

  • 16:00 19:30 Dzień Sportu

Wydarzenie otwarte

Tego dnia będzie można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak: handbike (rower z napędem ręcznym), amp football (piłka nożna dla osób po amputacji), blind football (piłka nożna dla niewidzących), szermierka, wioślarstwo. Odbędzie się również amatorski turniej koszykówki na wózkach.

Dzień Sportu - plakat

 

 

 

POWRÓT