Akademia życia. Start do samodzielności osób niepełnosprawnych

Drukuj

Pomożemy Ci wyznaczyć cele i je zrealizować!


Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną ruchowo, poruszającą się przy pomocy wózka, mieszkasz w Polsce, masz 18-25 lat, nie uczysz się i nie pracujesz, chcesz zmienić swoje życie, usamodzielnić się, zdobyć nową wiedzę i umiejętności i przygotować do podjęcia pracy, zapraszamy do udziału w naszym projekcie!Na czym polega projekt AKADEMIA ŻYCIA. Start do samodzielności osób niepełnosprawnych?

 

Projekt AKADEMIA ŻYCIA daje szansę normalnego życia osobom niepełnosprawnym ruchowo, które dotychczas były zależne od innych. Uczestnicy projektu przyjeżdżają na 3 - 12 miesięcy do Konina, gdzie w odpowiednio przystosowanych mieszkaniach treningowych odzyskują samodzielność i niezależność. Każdy uczestnik projektu realizuje indywidualny plan działań, przystosowany do jego sprawności, predyspozycji, umiejętności, kompetencji i zainteresowań. Pod okiem wykwalifikowanej kadry przechodzą treningi samodzielności (np. czynności dnia codziennego, poruszanie się środkami komunikacji miejskiej, przygotowywanie posiłków, prace porządkowe), biorą udział w zajęciach aktywnej rehabilitacji na sali gimnastycznej, na basenie i w plenerze (nauka pokonywania barier). Odbywają się też indywidualne spotkania z coachem, który biorąc pod uwagę kompetencje, predyspozycje i zainteresowania uczestników, dopasowuje i proponuje szkolenia zawodowe (300 h). Dodatkowo uczestnicy uczą się języków obcych, mogą też korzystać ze wsparcia psychologa. Udział w projekcie kończy się odbyciem półrocznego stażu (z wynagrodzeniem)
z możliwością dalszego zatrudnienia.


Kto realizuje projekt?


Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z siedzibą w Koninie, ul. Południowa 2A, wpisana do KRS pod nr 0000197058. Partnerem projektu jest Samorząd Miasta Konina, który na potrzeby projektu wyremontował i użycza kamienicę z mieszkaniami treningowymi. Całość projektu jest finansowana przez duńską Fundację VELUX.

 

Kto prowadzi zajęcia z uczestnikami?


Zespół realizujący projekt to specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Wszyscy zostali odpowiednio przygotowani do realizacji działań projektowych. Treningi samodzielności będą prowadzone przez niepełnosprawnych instruktorów wspieranych przez asystentów.


Jak i kiedy mogę się zgłosić?


Projekt rozpoczął się we wrześniu 2013r. i zakończy się w czerwcu 2018r. Rekrutacja uczestników do projektu trwa do 15 listopada 2013. W styczniu 2014r. zostanie przyjęta pierwsza grupa 8 młodych osób niepełnosprawnych. W ciągu całego projektu zakładamy udział 50 osób niepełnosprawnych.


Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt z Karolem Włodarczykiem pod nr tel. 63 211 22 19

 

Ile kosztuje udział w projekcie?


Zapewniamy bogaty i spójny program aktywizacji społecznej i zawodowej, spotkania ze specjalistami, a także mieszkanie w dostosowanych mieszkaniach treningowych. Uczestnicy po przyjeździe do Konina we własnym zakresie organizują jedynie wyżywienie.

 

Fundacja PODAJ DALEJ działa od lutego 2004 roku prowadząc szeroką działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Naszym głównym celem jest usamodzielnianie Podopiecznych.


Galeria

Akademia życia

Akademia życia

Powrót do: AKTUALNOŚCI