Pies asystujący osoby z niepełnosprawnością

Drukuj

Kolejny pies asystujący od Vectry jest gotowy, by zostać psem asystującym osoby z niepełnosprawnością

Vectra wspólnie z Fundacją DOGIQ ogłasza możliwość składania aplikacjio otrzymanie psa asystującego przez osoby z niepełnosprawnością. Czworonożny przyjaciel przeszedł już etap szkolenia i czeka na swojego opiekuna lub opiekunkę.

Pies asystujący zostanie przekazany nieodpłatnie osobie, która zgłosi chęć jego posiadania i pozytywnie przejdzie proces rekrutacji na przyszłą/ego towarzysza bądź towarzyszkę psa. Abyczworonożny przyjaciela trafił do osoby aplikującej, musi mieć ona ukończone 16 lat, posiadać ważne orzeczenie o niepełnosprawności, być aktywna (uczyć się lub pracować zawodowo), a także posiadać odpowiednie warunki finansowe, aby zapewnić środki niezbędne do utrzymania psa (w tym opieka weterynaryjna, pożywienie, akcesoria).

Osoby zainteresowane chęcią otrzymania psa asystującego zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z Fundacją DOGIQ: kontakt@dogiq.info, tel. 721376635. Formularz zgłoszeniowy można składać w terminie do30 czerwca 2017 roku. Przesłane zgłoszenia będą weryfikowane przez członkinie Fundacji DOGIQ.

Więcej szczegółów dot. pracy psa asystującego z osobą z niepełnosprawnością można znaleźć na stronie www.dogiq.org.pl , a także www.vectra.pl/odpowiedzialnosc-spoleczna/projekt-dogiq

Projekt związany ze szkoleniem psich asystentów realizowany przez Vectrę we współpracy z Fundacją DOGIQ ma kilkunastoletnią historię. Do tej pory firma przekazała 5 psów, w tym 3 psy asystujące osobom z niepełnosprawnościami ruchu, pierwszego w Polsce psa sygnalizującego dźwięki dla osoby niesłyszącej oraz psa terapeutycznego dla dziecka z Zespołem Downa. Psy na co dzień towarzyszą swoim opiekunom i opiekunkom, ułatwiając im aktywne życie, rozwijanie nowych pasji, umiejętności i dając im nieocenione poczucie bezpieczeństwa.

Więcej materiałów o psach można znaleźć na profilu facebookowym Fundacji DOGIQ:
https://www.facebook.com/DOGIQ/


Grupa Vectra (www.vectra.pl) to drugi w Polsce pod względem liczby abonentów telekomunikacyjny operator kablowy. Obsługuje ponad 963 tys. klientów w 389 miastach na terenie całego kraju. Podstawowa oferta Vectry to dostęp do programów telewizyjnych w wersji cyfrowej i analogowej, do szerokopasmowego internetu stacjonarnego i mobilnego oraz usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej. Vectra ma jedną z najbardziej atrakcyjnych na rynku ofert telewizji cyfrowej pod względem liczby i różnorodności programów – łącznie 245, w tym 108 w wersji HD. Inne pozycje, które wyróżniają usługi Vectry, to internet700Mb/s, programy niezależnych telewizji lokalnych emitowane w 120 miastach, usługa cyfrowej nagrywarki oraz multiroom. Dodatkowe usługi Vectry to m.in. VOD, TVEverywhere(bezpłatny dostęp do 100 programów TV na komputerze i urządzeniach mobilnych), HBO GO, FilmBox Live i serwis muzyczny GO ON. Vectra ma 700 tys. abonentów telewizji cyfrowej, 563 tys. odbiorców internetu stacjonarnego i 13 tys. mobilnego oraz ponad 200 tys. abonentów telefonicznych. Vectra obsługuje również firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw

 

Pies asystujący 2

Dodatkowe informacje dla mediów:
Biuro Public Relations, Grupa Vectra
Krzysztof Stefaniak – tel. 58 742 63 41, kom. 601 715 976, e-mail: k.stefaniak@vectra.pl
Monika Żelazko – tel. 58 742 62 39, kom. 605 209 482, e-mail: m.zelazko@vectra.pl

Galeria

Pies asystujący 1

Pies asystujący 1

Powrót do: AKTUALNOŚCI