Krakowskie Dni Integracji Laureatem konkursu KRAKÓW BEZ BARIER

Drukuj

Szanowni Państwo,

 

jest nam miło poinformować, że doceniono KRAKOWSKIE DNI INTEGRACJI w konkursie KRAKÓW BEZ BARIER. Wraz z siedmioma krakowskimi uczelniami zostaliśmy Laureatem w kategorii Projekty i wydarzenia społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

 

Jednocześnie prof. dr hab. Janina Filek, Prorektor ds. Komunikacji i Współpracy została nominowana w kategorii Osobowość roku.

 

Krakowskie Dni Integracji to wspólna integracja oraz zwiększenie świadomości środowisk akademickich na temat zagadnień związanych z niepełnosprawnością.

Przy organizacji KDI współpracuje obecnie już osiem krakowskich uczelni (które podpisały Porozumienie z dn. 27 października 2010) reprezentowanych przez Biura ds. ON. Wśród nich są: UJ, AGH, PK, UP, UPJPII, UR, KA oraz nasza Uczelnia, która jest głównym koordynatorem wydarzenia. Udział we wszystkich proponowanych warsztatach, seminariach, itp jest BEZPŁATNY.

 

Prof. dr hab. Janina Filek, obecnie Prorektor ds. Komunikacji i Współpracy. W latach 2002-2016 Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ds. Osób Niepełnosprawnych. Od wielu lat aktywnie wspiera osoby z niepełnosprawnością w środowisku akademickim i poszukuje rozwiązań, które gwarantują tym osobom równy dostęp do edukacji na poziomie wyższym. Jest „matką” unikatowego na skalę Polski „Porozumienia” o współpracy międzyuczelnianej na rzecz studentów z niepełnosprawnością, które w 2007 r. podpisały trzy krakowskie uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Celem „Porozumienia” jest wzajemna wymiana doświadczeń w zakresie wyrównywania szans studentów z niepełnosprawnością w uczelniach oraz w zakresie wsparcia edukacyjnego tak, aby coraz więcej osób z niepełnosprawnością zdobywało wyższe wykształcenie. Obecnie w Porozumieniu" współpracuje osiem krakowskich uczelni (UJ, AGH, PK, UP, UPJPII, UR, KA oraz nasza Uczelnia), które organizują m.in. Krakowskie Dni Integracji oraz dbają o wsparcie edukacyjne studentów z niepełnosprawnościami.

 

Bardzo cieszymy się, że wydarzenie jakim jest Krakowskie Dni Integracji zostało docenione na terenie Krakowa. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w dniach 9 - 12 kwietnia na terenie ośmu krakowskich uczelni. Serdecznie zapraszamy! Szczegółowy plan wydarzeń dostępny TUTAJ.

 

Powrót do: AKTUALNOŚCI