"Uczelnia wobec studentów chorujących psychicznie" - IV edycja szkolenia dla pracowników UEK

Drukuj

Z uwagi na duże zainteresowanie cyklem szkoleń "Uczelnia wobec studentów chorujących psychicznie", Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UEK oraz Międzyuczelniane Centrum Wsparcia Psychologicznego chcą zaprosić Państwa na kolejną - czwartą już - edycję szkolenia.

Zbliżająca się edycja będzie w dużej mierze powtórką wcześniejszych edycji, dlatego dedykowana jest głównie tym z Państwa, którzy nie brali jeszcze udziału w szkoleniu. Niemniej jednak zbliżająca się edycja będzie obejmować pięć spotkań. Pierwsze z nich będzie wprowadzeniem do tematyki zaburzeń i chorób psychicznych, zaś kolejne będą poświęcone czterem zagadnieniom:

  • schizofrenii,
  • nerwicy i lękowi,
  • depresji,
  • anoreksji.

Temat anoreksji to nowość w ramach szkolenia. Dlatego też, jeśli ktoś z Państwa uczestniczył już w szkoleniu ale chciałby je powtórzyć lub wziąć udział w pojedynczym spotkaniu, to prosimy także o zgłoszenie. W miarę możliwości będziemy bowiem starać się, aby każdy kto wyrazi chęć udziału mógł w spotkaniu uczestniczyć.

 

Celem cyklu szkoleniowego będzie przedstawienie pracownikom UEK specyficznej sytuacji studentów chorujących psychicznie oraz przekazanie praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak zachowywać się w kontakcie z osobą chorującą i jak można jej pomóc. Spotkania będą okazją do rozważenia różnych możliwości zwiększania dostępności uczelni dla studentów z zaburzeniami psychicznymi.

 

Spotkania poprowadzi dr hab. Hubert Kaszyński - socjolog, pracownik socjalny, od 20 lat związany zawodowo i społecznie z osobami chorującymi psychicznie. Jeden z założycieli stowarzyszenia Instytut Terapii i Edukacji Społecznej. Współprowadzącymi cztery ostatnie spotkania będą również osoby chorujące, która podzielą się z Państwem swoim doświadczeniem.

 

Pierwsze spotkanie planowane jest na 17 listopada br. (poniedziałek), w godzinach 9:00 - 10:30, w sali nr 13, w budynku UEK przy ul. Rakowickiej 16. Będzie to spotkanie wprowadzające do tematyki chorób i zaburzeń psychicznych, które poprowadzi samodzielnie dr hab. H. Kaszyński.

 

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do dnia 13 listopada (czwartek) do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UEK, osobiście - Pawilon D, pok. 20, telefonicznie - 12 293 51 19, 12 293 51 20 lub mailowo - bon@uek.krakow.pl

 

Szkolenie odbędzie się pod warunkiem zgłoszenia się wystarczającej liczby osób. W piątek 14 listopada, tym z Państwa, którzy wyrazili zainteresowanie zostanie przesłane potwierdzenie.

 

Więcej informacji na temat szkolenia oraz opinie jednego z uczestników możecie Państwo znaleźć pod linkiem:

http://bon.uek.krakow.pl/index.php?p=m&idg=ps,71,91

 

Serdecznie zapraszamy do udziału i czekamy na zgłoszenia.

 

W trakcie szkolenia


Galeria

Logo MCWP

Logo MCWP

Powrót do: AKTUALNOŚCI