Szkolenie „Uczelnia wobec studentów chorujących psychicznie” – VII edycja

Drukuj

Szanowni Państwo,


VII edycję szkolenia nt. chorób i zaburzeń psychicznych czas zacząć!
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UEK oraz Międzyuczelniane Centrum Wsparcia Psychologicznego mają przyjemność zaprosić na kolejną - siódmą już - edycję szkolenia „Uczelnia wobec studentów chorujących psychicznie"

Siódma edycja będzie składać się najprawdopodobniej z 4 spotkań i będzie tematycznie nawiązywać do wcześniejszych edycji szkoleniowych, ale jak co roku nieco zmodyfikowaliśmy formułę.


Celem cyklu szkoleniowego będzie przedstawieniem specyficznej sytuacji osób chorujących psychicznie oraz przekazanie praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak zachowywać się w kontakcie z osobą chorującą i jak można jej pomóc. Spotkania będą okazją do rozważenia różnych możliwości zwiększania dostępności uczelni dla studentów z zaburzeniami psychicznymi.


Spotkania prowadzi dr hab. Hubert Kaszyński - socjolog, pracownik socjalny, od 20 lat związany zawodowo i społecznie z osobami chorującymi psychicznie. Jeden z założycieli stowarzyszenia Instytut Terapii i Edukacji Społecznej. Część spotkań będzie także współprowadzona przez osoby chorujące, która podzielą się z Państwem swoim doświadczeniem.


Pierwsze spotkanie planowane jest na dzień 9 listopada br. (czwartek), w godzinach 9:00 - 10:30, w sali nr 053, w pawilonie B. Pierwsza część szkolenia będzie wprowadzeniem do tematyki chorób i zaburzeń psychicznych.


Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do dnia 6 listopada (poniedziałek) do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UEK, osobiście - Pawilon D, pok. 20, telefonicznie - 12 293 51 19, 12 293 51 20 lub mailowo - bon@uek.krakow.pl


Szkolenie odbędzie się pod warunkiem zgłoszenia się wystarczającej liczby osób. Niemniej jednak liczba miejsc jest też ograniczona. Pierwszeństwo będą mieć osoby, które nie brały udziału we wcześniejszych edycjach szkolenia. Najpóźniej we wtorek 7 listopada tym z Państwa, którzy wyrazili zainteresowanie zostanie przesłane potwierdzenie szkolenia.


Więcej informacji na temat szkolenia możecie Państwo znaleźć pod linkiem:
http://bon.uek.krakow.pl/index.php?p=m&idg=ps,71,91


Serdecznie zapraszamy do udziału i czekamy na zgłoszenia.

Galeria

Plakat jpg

Plakat jpg

Powrót do: AKTUALNOŚCI